Prowadzisz warsztat, serwis samochodowy? Zwiększ swoje dochody.

Prowadzisz warsztat, serwis samochodowy? Zwiększ swoje dochody.

Nie ma wątpliwości, że warsztat samochodowy to dobry pomysł na biznes. Co więcej, wraz z rozwojem motoryzacji i bogaceniem się polskiego społeczeństwa, po krajowych drogach jeździ coraz więcej pojazdów mechanicznych. To z kolei wiąże się ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na tego rodzaju usługi.

Wraz z coraz większym popytem na usługi specjalistów z branży motoryzacyjnej, rośnie również konkurencja i jest to jak najbardziej przewidywalne zjawisko. Właściciele warsztatów i serwisów samochodowych powinni więc rozpocząć działania, które pozwolą im wyróżnić się na tle konkurencji. Tylko wtedy będą mogli liczyć na szerokie grono lojalnych klientów, a tym samym wystarczające zyski.

Jedną z optymalnych strategii jest poszerzanie oferty usług, jakie dany warsztat czy serwis samochodowy proponuje. Spełnienie wszystkich potrzeb potencjalnych odbiorców w jednym miejscu zwiększa szanse na prowadzenie takiego biznesu. Okazuje się więc, że tradycyjne warsztaty powinny rozszerzyć swoją działalność nie tylko o usługi zgodne z innowacyjną technologią, ale również o sprzedaż wszelkich akcesoriów, które przyczynią się do komfortowego podróżowania pojazdami mechanicznymi.

Przykładem może być oferowanie podzespołów i części samochodowych, które niezbędne są do naprawy czy konserwacji aut, ale również akcesoriów, które wpływają nie tylko na bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy. Mowa tu na przykład o sprzedaży detalicznej opon i felg. Pamiętajmy, że ich zakup dla każdego właściciela jest sporą inwestycją, ale niestety co jakiś czas konieczną. Warto więc zaproponować swoim klientom możliwość nie tylko wymiany opon, ale i ich nabycie.

Zwiększ zyski firmy

Oferowanie całego pakietu usług i produktów zwiększa szansę na generowanie większych zysków i co do tego nie ma wątpliwości. Każdy warsztat samochodowy bez problemu może swoją działalność rozszerzyć, a sprzedaż opon i felg nie wiąże się z koniecznością zdobywania specjalnych pozwoleń.

Mechanizm jest prosty. Wystarczy założyć bezpłatne konto na platformaopon.pl, która skupia oferty największych producentów i hurtowni opon oraz felg na terenie całej Polski. Konto jest bezpłatne, platforma nie pobiera też prowizji od kupującego za realizację transakcji. Jedynym ograniczeniem jest konieczność prowadzenia zarejestrowanej działalności gospodarczej, co w przypadku warsztatu samochodowego jest akurat podstawą. Platforma pozwala na szeroką współpracę z podmiotami, takimi jak hurtownia felg czy hurtownia opon ciężarowych i osobowych bez ograniczeń terytorialnych. Oznacza to, że opony można zamawiać od tych, którzy oferują je w najniższej cenie, a nie od tych, którzy prowadzą swoją działalność najbliżej warsztatu. W dzisiejszych czasach odległości nie są żadną przeszkodą.

Co ważne, hurt opon umożliwia ich nabycie w dowolnej ilości, również tej detalicznej w atrakcyjnej cenie. Właściciel warsztatu samochodowego może je później z powodzeniem odsprzedawać, narzucając swoją marżę.

Właśnie tak może przebiegać rozwój firm, które w obliczu rosnącej konkurencji chcą utrzymać się na rynku. Każda działalność musi się stale rozwijać i dostosowywać swoją ofertę do potrzeb ostatecznych odbiorców. Patrząc na sektor motoryzacyjny, widać wyraźnie, że klienci mają coraz większe oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *