Kategoria: Akcesoria samochodowe

Samochód jako reklama

Samochód jako reklama

Specjaliści od reklamy wymyślają coraz to nowsze formy przekazów, które mają trafiać do ostatecznych odbiorców. Wszystko dlatego, że celem takich działań jest wyróżnienie się na tle konkurencji, a ta w obecnych czasach jest naprawdę ogromna, jeśli weźmiemy pod uwagę praktycznie każdy sektor rynku.

Czy można wskazać reklamę, która jest skuteczna, tania, akceptowana przez społeczeństwo, a do tego inwestycja w taki przekaz realizowana jest tylko raz? Czy istnieje forma reklamy, która może stanowić główną formę działań promocyjnych albo być czynnikiem jedynie uzupełniającym? Oczywiście, że tak i właśnie taką przedstawiamy poniżej.

Z całą pewnością warto przyjrzeć się bliżej reklamie samochodowej. Jej koszt nie jest duży, za to zasięgi mogą być ogromne. Można wykorzystać naklejki albo tzw. kogut na dachu. Dobrym rozwiązaniem są również ramki na tablice rejestracyjne i to zresztą one uznawane są za najbardziej akceptowaną przez kierowców reklamę. Ramki tablicy rejestracyjnej może nie dają dużej przestrzeni, ale za to nie rozpraszają kierowców, a są przecież tak dobrze zauważalne. Każdy, kto prowadzi pojazd mechaniczny, musi patrzeć na tył auta jadącego przed nim. Na ramce logotyp, hasło reklamowe albo dane teleadresowe, są przyjmowane wręcz podświadomie. Taka reklama jest skuteczna bez względu na branżę. Najlepiej sprawdza się stosowana na szerokiej flocie aut, które wykorzystywane są do częstych wyjazdów lokalnych albo na długich dystansach.

Reklama, którą akceptują kierowcy

Reklama, którą akceptują kierowcy

Billboardy o dużym formacie nie mogą wisieć przy ruchliwych ulicach. Okazuje się, że taki przekaz może rozpraszać kierowców i innych uczestników ruchu drogowego. Z tego właśnie powodu odnotowano już zresztą ogromną liczbę kolizji i wypadków drogowych. Z drugiej jednak strony kierowcy i pasażerowie pojazdów mechanicznych mogą być świetną grupą docelową. Jak więc kierować do nich przekaz, by ten nie był nachalny, ale jednak skuteczny?

Specjaliści do spraw reklamy potrafią doskonale wykorzystać powierzchnię samego auta. Popularne są przecież naklejki na auto czy też tzw. koguty na dachu. Dobrym rozwiązaniem są również ramki pod tablice rejestracyjne. Te dają może niewielką powierzchnię, na jakiej można zastosować przekaz, natomiast ten jest niezwykle skuteczny.

Na ramce pod tablicę rejestracyjną można zamieścić hasło reklamowe, dane teleadresowe czy logotyp firmy. Tyle wystarczy, by przekaz został zapamiętany. Jest też łatwo zauważalny, ponieważ każdy kierowca musi przecież zwracać uwagę na pojazd mechaniczny jadący z przodu. Taka reklama nie jest nachalna, nie drażni ani nie rozprasza kierujących. Dzięki temu treść naniesiona na ramkę jest w większości przypadków odbierana w sposób pozytywny.

Warto także podkreślić, że tego rodzaju reklama na samochodzie jest nie tylko skuteczna, ale też tania. To wydatek kilkuset złotych, a biorąc pod uwagę nieokreślony czas jej stosowania i szeroki zasięg, patrząc na target, można mówić o idealnym przekazie reklamowym na nośnikach mobilnych.

Co grozi za niesprawne wycieraczki?

Co grozi za niesprawne wycieraczki?

Czy zdajesz sobie sprawę, że wycieraczki samochodowe są jednym z najważniejszych elementów całego pojazdu mechanicznego? Te służą przecież zachowaniu optymalnej widoczności, która pozwala na komfortową, ale też bezpieczną jazdę autem. Co więcej, wycieraczki samochodowe służą nie tylko ściąganiu z szyb opadów, takich jak obfity deszcz czy śnieg, ale są to części, dzięki którym kierowca z łatwością może umyć szybę i to podczas jazdy. Kurz i inne zanieczyszczenia, jakie osiadają na szybie podczas jazdy, mogą niestety skutecznie wpłynąć na obniżenie poziomu bezpieczeństwa samego prowadzącego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Co ważne, wycieraczki do ciężarówek czy samochodów osobowych są obowiązkowym elementem wyposażenia pojazdów mechanicznych. Ale nie tylko za ich brak grozi spory mandat. Dbając o bezpieczeństwo na drodze, Policja może wlepić mandat, a nawet zabrać dowód rejestracyjny pojazdu, jeśli wycieraczki hybrydowe bądź innego rodzaju będą niesprawne i to bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Kontroli pojazdu „drogówka” może przecież dokonać zawsze. Warto jeszcze dodać, że kolejny mandat czeka na kierującego, który w wyniku zepsutych wycieraczek nie zadbał o należytą czystość szyby.