Jak tanio jeździć autem?

Jak tanio jeździć autem?

Nie bez powodu mówi się, że samochód jest jak skarbonka. Aby móc nim jeździć w pełnym komforcie, co i rusz trzeba na niego wydawać określone kwoty pieniędzy. Chcąc oszczędzać, liczymy na chociażby tanie tankowanie. Patrząc jednak na ceny benzyny czy ropy, trudno tu mówić o podróżowaniu bez wydawania „kokosów”. Dobra opcją może byłyby samochody elektryczne, ale w Polsce funkcjonuje jak na razie zbyt mało stacji ich ładowania. Co więcej, takie auta są nadal bardzo drogie więc inwestycja będzie zwracać się długo.

Pozostaje opcja auta na gaz. Wydaje się, że dzisiaj tuż obok jazdy ekonomicznej jest to chyba najlepsze rozwiązanie, jeśli jeżdżąc chcemy jednocześnie oszczędzać. Instalacje gazowe to inwestycja rzędu 2-10 tysięcy złotych, ale mechanicy uznają, że przy częstym korzystaniu z auta, zwraca się już po roku.

Rzecz jasna, samochody z instalacją LPG muszą być poddawane częstym przeglądom. Samo auto musi być w świetnym stanie. Nie dopuszcza się, by jakiekolwiek usterki miał silnik czy inne podzespoły. Pod tym względem, o samochód należy rzeczywiście bardzo dbać. Ale i tak się to opłaca.

Rzeczywiście, prawda jest taka, że to paliwo generuje największe koszty, jeśli pod uwagę weźmiemy utrzymanie naszego auta. Warto więc postarać się, by je obniżać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.