Kategoria: Opony i felgi

Dołącz do szerokiego grona użytkowników

Dołącz do szerokiego grona użytkowników

Czy wiesz, że na Platformaopon.pl swoje konta zarejestrowało już 6 700 użytkowników? Serwis, dzięki któremu każda hurtownia opon samochodowych może sprzedawać różnego rodzaju opony innym podmiotom gospodarczym z branży motoryzacyjnej, obchodzi właśnie 10-lecie swojego powstania. Z tej okazji przez cały kwiecień aktualna będzie specjalna promocja dla tych, którzy zdecydują się dołączyć do grona zadowolonych użytkowników.

     ramki do tablic rejestracyjnych Ramki do tablic rejestracyjnych – producent

 

Oferta, która pozwala generować większe zyski

Prowadzisz warsztat samochodowy, serwis a może sklep z akcesoriami motoryzacyjnymi? Załóż konto na Platformaopon.pl i ciesz się możliwością zamawiania dowolnej ilości rozmaitych opon wedle indywidualnych potrzeb swoich klientów. Masz do dyspozycji oferty, które proponuje niejedna renomowana hurtownia opon ciężarowych, osobowych czy motocyklowych. Możesz porównywać ceny, koszty przesyłki, czas dostawy i wybierać te, które spełniają Twoje oczekiwania. Zyskujesz komfort procesu zaopatrzenia, nie musisz już magazynować dużej ilości opon, bo zamawiasz dokładnie te, których potrzebują Twoi klienci. To świetne rozwiązanie dla firm, które chcą rozszerzyć asortyment albo szukają nowych pośredników sprzedaży na bardziej preferencyjnych warunkach. Warto wspomnieć także o oszczędnościach, bo przecież zamawia się opony zgodnie z aktualnymi potrzebami ostatecznych odbiorców. Nie trzeba ich magazynować, a nawet jeśli nie dojdzie do sprzedaży tych zamówionych, na Platformaopon.pl można je szybko odsprzedać bez strat finansowych.

Promocja dla nowych użytkowników

Wszyscy, którzy zarejestrują nowe konto na Platformaopon.pl w kwietniu, mogą liczyć na specjalną promocję. Wystarczy jedno zamówienie, by otrzymać nagrodę. To świetna okazja, by wypróbować serwis do łatwej współpracy z podmiotami, które prowadzą hurtopon. Co ważne, założenie konta na platformie jest całkowicie bezpłatne.

Jak wygląda wizyta w profesjonalnym serwisie opon?

Jak wygląda wizyta w profesjonalnym serwisie opon?

Posiadanie samochodu nakłada na nas pewne obowiązki. Mimo że polskie prawo nie mówi o konieczności wymiany opon na nowe w konkretnym momencie, warto zdawać sobie sprawę, że należy to zrobić bezwzględnie wtedy, gdy zmienia się sezon i wtedy, gdy bieżnik opon jest niższy niż minimalne 1,6 mm. Dlaczego? Wymiana opontakiej sytuacji jest konieczna dla zachowania bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Ponadto jazda z bieżnikiem niższym niż 1,6 mm może skutkować zatrzymań dokumentów i mandatem w wysokości 3000 zł.

Gdzie wymieniać opony?

Niewątpliwie należy to robić w profesjonalnym, autoryzowanym punkcie serwisowym, w którym jedną z usług jest wymiana opon. Warszawa to miast, w którym znajduje się mnóstwo godnych uwagi miejsc, dlatego warto wybrać dla siebie to najbardziej odpowiednie. Wizyta w serwisie zaczyna się od zadeklarowania swoich potrzeb w zakresie opon. Serwisant obejrzy opony i stwierdzi, czy konieczna jest ich wymiana na nowe, czy wystarczy naprawić te, które aktualnie założone są na koła. Wymiana jest konieczna w przypadku:

  • zmiany pory roku,
  • nieodwracalnego zniszczenia ogumienia,
  • zbyt niskiego bieżnika,

Nie należy zwlekać z decyzją o wymianie, szczególnie jeśli serwisant poinformował nas, że jest to konieczność. W wypadku naszego potwierdzenia zostaną przeprowadzone wszystkie czynności potrzebne do doprowadzenia opon do zadowalającego stanu lub, w razie braku możliwości naprawy, do ich wymiany.

Co zrobić z nie używanymi oponami?

Nie każdy ma możliwość przechowywanie u siebie opon, które ma zamiar założyć na swoje koła w sezonie zimowym. Na szczęście profesjonalny serwis opon Warszawa, Gdańsk, czy też Łódź ma zwykle w swoich usługach również opcję ich przechowywania. Korzystając z niej, dajemy sobie szansę na to, aby opony przy kolejnej wymianie były w możliwie najlepszym stanie. Odpowiednie warunki w magazynie serwisu są też często o niebo lepsze niż te, które mamy w swoim podwórkowym garażu lub w schowku na parkingu. Warto pamiętać, że ogumienie zajmuje naprawdę dużo miejsca, które można by przeznaczyć na zupełnie inne rzeczy. Na przykład takie, które warto mieć pod ręką przez cały rok.

Na wizytę w serwisie warto się zapisać przez Internet, ponieważ czasem graniczy z cudem dodzwonienie się do serwisu i zapisanie na tak popularną usługę, jak wymiana opon. Rezerwacja online to szybki sposób na zaklepanie sobie terminu, jednak zawsze warto to zrobić odrobinę wcześniej, niż na ostatnią chwilę.

Jaki serwis wymiany opon wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Jaki serwis wymiany opon wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Choć proces wymiany opon wcale nie jest specjalnie skomplikowany, i tak warto zlecać go doświadczonym specjalistom, którzy cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami wśród zadowolonych klientów. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim ze względu na jakość świadczonych usług. Do tego należy dodać również zwykły spokój, jaki towarzyszy korzystaniu z oferty dobrej firmy.

Wszystko to sprawia, że warto poświecić nieco wolnego czasu na przeglądnięcie dostępnej. Pozwoli to wybrać serwis opon, który zagwarantuje, że wszystko przebiegnie w sposób prawidłowy, bez obawy o ewentualne błędu, a także mniejsze bądź większe błędy, które wpłyną na zachowanie się samochodu na drodze.

Wymiana opon – jaką firmę wybrać?

 

Wspomnianą analizę warto oczywiście rozpocząć od przejrzenia dostępnej oferty, a także porównania cen za poszczególne usługi. Ważna jest również lokalizacja serwisu i jego godziny pracy. Niezwykle pomocne okażą się opinie pozostałych klientów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami,

Przekazują oni bowiem mnóstwo ważnych informacji. Związane są one między innymi z podejściem do klienta, szybkością i sprawnością realizacji poszczególnych zadań, a także z potencjalnymi problemami, które klienci napotkali podczas korzystania z usług. Jeśli w przeszłości dochodziło do jakichkolwiek nieprawidłowości, na pewno się o tym dowiemy. W ten sposób możemy uniknąć wielu przykrych niespodzianek i nieplanowanych wydatków.

Na podstawie tak zebranych informacji, łatwo podjąć ostateczną decyzję. Gdzie jednak szukać wspomnianych opinii? Pomocne okażą się wyszukiwarki internetowe, a także serwisy zajmujące się rezerwacjami usług. Także takich jak wymiana opon. Rezerwacja przy użyciu takiego systemu to najlepszy sposób na to, aby wybrać nie tylko dogodny termin, ale również konkretną firmę. Zapewnia on bowiem dostęp do wszystkich informacji, o których mowa była powyżej.

Za jednym razem możemy więc zapoznać się z adresem serwisu, godzinami otwarcia, dostępnymi terminami, ofertą, cenami, a także opiniami innych klientów. Wszystko to odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu! Jedyne, czego potrzebujemy, to urządzenie z dostępem do internetu. Może być to komputer bądź urządzenie mobilne, na przykład smartfon lub tablet.

Tego typu rozwiązania są bardzo wygodne. Pozwalają również znacząco skrócić całą procedurę. Bez względu na to, jakiego samochodu ma dotyczyć wymiana i kiedy powinna się ona odbyć. O tym wszystkim decydujemy my, korzystając z możliwości systemu.

Prowadzisz warsztat, serwis samochodowy? Zwiększ swoje dochody.

Prowadzisz warsztat, serwis samochodowy? Zwiększ swoje dochody.

Nie ma wątpliwości, że warsztat samochodowy to dobry pomysł na biznes. Co więcej, wraz z rozwojem motoryzacji i bogaceniem się polskiego społeczeństwa, po krajowych drogach jeździ coraz więcej pojazdów mechanicznych. To z kolei wiąże się ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na tego rodzaju usługi.

Wraz z coraz większym popytem na usługi specjalistów z branży motoryzacyjnej, rośnie również konkurencja i jest to jak najbardziej przewidywalne zjawisko. Właściciele warsztatów i serwisów samochodowych powinni więc rozpocząć działania, które pozwolą im wyróżnić się na tle konkurencji. Tylko wtedy będą mogli liczyć na szerokie grono lojalnych klientów, a tym samym wystarczające zyski.

Jedną z optymalnych strategii jest poszerzanie oferty usług, jakie dany warsztat czy serwis samochodowy proponuje. Spełnienie wszystkich potrzeb potencjalnych odbiorców w jednym miejscu zwiększa szanse na prowadzenie takiego biznesu. Okazuje się więc, że tradycyjne warsztaty powinny rozszerzyć swoją działalność nie tylko o usługi zgodne z innowacyjną technologią, ale również o sprzedaż wszelkich akcesoriów, które przyczynią się do komfortowego podróżowania pojazdami mechanicznymi.

Przykładem może być oferowanie podzespołów i części samochodowych, które niezbędne są do naprawy czy konserwacji aut, ale również akcesoriów, które wpływają nie tylko na bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy. Mowa tu na przykład o sprzedaży detalicznej opon i felg. Pamiętajmy, że ich zakup dla każdego właściciela jest sporą inwestycją, ale niestety co jakiś czas konieczną. Warto więc zaproponować swoim klientom możliwość nie tylko wymiany opon, ale i ich nabycie.

Zwiększ zyski firmy

Oferowanie całego pakietu usług i produktów zwiększa szansę na generowanie większych zysków i co do tego nie ma wątpliwości. Każdy warsztat samochodowy bez problemu może swoją działalność rozszerzyć, a sprzedaż opon i felg nie wiąże się z koniecznością zdobywania specjalnych pozwoleń.

Mechanizm jest prosty. Wystarczy założyć bezpłatne konto na platformaopon.pl, która skupia oferty największych producentów i hurtowni opon oraz felg na terenie całej Polski. Konto jest bezpłatne, platforma nie pobiera też prowizji od kupującego za realizację transakcji. Jedynym ograniczeniem jest konieczność prowadzenia zarejestrowanej działalności gospodarczej, co w przypadku warsztatu samochodowego jest akurat podstawą. Platforma pozwala na szeroką współpracę z podmiotami, takimi jak hurtownia felg czy hurtownia opon ciężarowych i osobowych bez ograniczeń terytorialnych. Oznacza to, że opony można zamawiać od tych, którzy oferują je w najniższej cenie, a nie od tych, którzy prowadzą swoją działalność najbliżej warsztatu. W dzisiejszych czasach odległości nie są żadną przeszkodą.

Co ważne, hurt opon umożliwia ich nabycie w dowolnej ilości, również tej detalicznej w atrakcyjnej cenie. Właściciel warsztatu samochodowego może je później z powodzeniem odsprzedawać, narzucając swoją marżę.

Właśnie tak może przebiegać rozwój firm, które w obliczu rosnącej konkurencji chcą utrzymać się na rynku. Każda działalność musi się stale rozwijać i dostosowywać swoją ofertę do potrzeb ostatecznych odbiorców. Patrząc na sektor motoryzacyjny, widać wyraźnie, że klienci mają coraz większe oczekiwania.