Prowadzisz warsztat, serwis samochodowy? Zwiększ swoje dochody.

Prowadzisz warsztat, serwis samochodowy? Zwiększ swoje dochody.

Nie ma wątpliwości, że warsztat samochodowy to dobry pomysł na biznes. Co więcej, wraz z rozwojem motoryzacji i bogaceniem się polskiego społeczeństwa, po krajowych drogach jeździ coraz więcej pojazdów mechanicznych. To z kolei wiąże się ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na tego rodzaju usługi.

Wraz z coraz większym popytem na usługi specjalistów z branży motoryzacyjnej, rośnie również konkurencja i jest to jak najbardziej przewidywalne zjawisko. Właściciele warsztatów i serwisów samochodowych powinni więc rozpocząć działania, które pozwolą im wyróżnić się na tle konkurencji. Tylko wtedy będą mogli liczyć na szerokie grono lojalnych klientów, a tym samym wystarczające zyski.

Jedną z optymalnych strategii jest poszerzanie oferty usług, jakie dany warsztat czy serwis samochodowy proponuje. Spełnienie wszystkich potrzeb potencjalnych odbiorców w jednym miejscu zwiększa szanse na prowadzenie takiego biznesu. Okazuje się więc, że tradycyjne warsztaty powinny rozszerzyć swoją działalność nie tylko o usługi zgodne z innowacyjną technologią, ale również o sprzedaż wszelkich akcesoriów, które przyczynią się do komfortowego podróżowania pojazdami mechanicznymi.

Przykładem może być oferowanie podzespołów i części samochodowych, które niezbędne są do naprawy czy konserwacji aut, ale również akcesoriów, które wpływają nie tylko na bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy. Mowa tu na przykład o sprzedaży detalicznej opon i felg. Pamiętajmy, że ich zakup dla każdego właściciela jest sporą inwestycją, ale niestety co jakiś czas konieczną. Warto więc zaproponować swoim klientom możliwość nie tylko wymiany opon, ale i ich nabycie.

Zwiększ zyski firmy

Oferowanie całego pakietu usług i produktów zwiększa szansę na generowanie większych zysków i co do tego nie ma wątpliwości. Każdy warsztat samochodowy bez problemu może swoją działalność rozszerzyć, a sprzedaż opon i felg nie wiąże się z koniecznością zdobywania specjalnych pozwoleń.

Mechanizm jest prosty. Wystarczy założyć bezpłatne konto na platformaopon.pl, która skupia oferty największych producentów i hurtowni opon oraz felg na terenie całej Polski. Konto jest bezpłatne, platforma nie pobiera też prowizji od kupującego za realizację transakcji. Jedynym ograniczeniem jest konieczność prowadzenia zarejestrowanej działalności gospodarczej, co w przypadku warsztatu samochodowego jest akurat podstawą. Platforma pozwala na szeroką współpracę z podmiotami, takimi jak hurtownia felg czy hurtownia opon ciężarowych i osobowych bez ograniczeń terytorialnych. Oznacza to, że opony można zamawiać od tych, którzy oferują je w najniższej cenie, a nie od tych, którzy prowadzą swoją działalność najbliżej warsztatu. W dzisiejszych czasach odległości nie są żadną przeszkodą.

Co ważne, hurt opon umożliwia ich nabycie w dowolnej ilości, również tej detalicznej w atrakcyjnej cenie. Właściciel warsztatu samochodowego może je później z powodzeniem odsprzedawać, narzucając swoją marżę.

Właśnie tak może przebiegać rozwój firm, które w obliczu rosnącej konkurencji chcą utrzymać się na rynku. Każda działalność musi się stale rozwijać i dostosowywać swoją ofertę do potrzeb ostatecznych odbiorców. Patrząc na sektor motoryzacyjny, widać wyraźnie, że klienci mają coraz większe oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *