Samochody rodzinne

Samochody rodzinne

rodzinne-autoPierwsza rodzinna jazda samochodem jest ogromnym przeżyciem dla członków rodziny. Jednak warto dobrze przemyśleć zakup takiego samochodu, który ma być jednym z ważniejszych środków transportu.

Zakup samochodu osobowego, który ma być przeznaczony dla rodziny jest długoletnią inwestycją. Dlatego nie można sobie pozwolić na pomyłkę ponieważ z pewnością odczuje to nasz portfel, który bywa czasami napięty niespodziewanymi wydatkami. Ważną sprawą jest uświadomienie sobie jaką rolę ma pełnić samochód oraz jakie będzie jego przeznaczenie w tym przypadku. Inaczej należy podejść w sytuacji gdy mamy zamiar kupić samochód przeznaczony do dłuższych dystansów oraz wyjazdów na wakacje a inaczej gdy będzie on potrzebny żeby dojechać do sklepu czy pracy. Pokonywane trasy zdecydowanie różnią się w obu przypadkach zmieniając tym samym podejście osób planujących zakup samochodu. Lecz jest to plusem świadczącym o rozwadze i odpowiedzialności jaką na siebie bierzemy gdy zapewniamy komfortowy środek transportu dla najbliższych w tym dzieci.

 

Jak przygotować się do zakupu samochodu dla rodziny?

Z tego typu pytaniem można się dosyć często spotkać w internecie lecz nie zawsze odpowiedź jest prosta a samo pytanie często spotyka się z falą hejtu oraz wyśmiewaniem pytających określając ich mianem niedzielnych kierowców. Jednak nie można się zrażać i trzeba konsekwentnie dążyć do celu dlatego trzeba szukać odpowiedzi gdzie się da. Najważniejszym wspomnianym etapem jest wybranie przeznaczenia auta ponieważ umożliwia nam to ustalenie kwoty jaką możemy przeznaczyć na zakup samochodu. Dobrą praktyką jest określenie tzw. „widełek cenowych”, które możemy przeznaczyć na dany samochód określając tym samym jakie rozwiązania są dla nas dostępne przy aktualnej kwocie.

Gdzie szukać ogłoszeń ze sprzedażą samochodu?

Gdy dysponujemy przeznaczeniem i kwotą pozostaje nam zapoznanie się ogłoszeniami jakie ukazują się zarówno w prasie jak i portalach ogłoszeniowych. Przeglądając tego typu strony można łatwo dostrzec jak różnią się ceny samochodów w zależności od regionu z jakiego dany samochód pochodzi i jak szacują się ceny poszczególnych producentów w stosunku do swoich konkurentów. Gdy dysponujemy wybraną pulą ogłoszeń, które są dla nas na tym etapie atrakcyjne ważne jest aby zwrócić uwagę na przebieg, rok produkcji oraz wyposażenie ponieważ te czynniki świadczą o stanie faktycznym i eksploatacji. Lecz nie zawsze można zawierzyć temu co jest zamieszczone i lepiej osobiście pod okiem fachowca zweryfikować stan faktyczny pojazdu oraz określenie przy tym jakie części będą do wymiany przy zakupie gdy np. samochód ma duży przebieg. Nie wspomniane zostały komisy samochodowe, które również mogą posiadać korzystne dla nas oferty lecz warto obejrzeć dokładnie samochód z mechanikiem zanim się dokona ostatecznego zakupu.