Samochody występujące w filmach?

Samochody występujące w filmach?

Samochody są jednym z najlepszych środków transportu naziemnego lecz również mogą służyć za niezbędny rekwizyt filmowy.

Wielu fanów kultowych filmów a w szczególności fanek traci głowę na punkcie aktorów odgrywających główną rolę w danym hicie. Często spowodowane to jest faktem że dany aktor jest przystojniakiem lecz fakt czy któregoś aktora uwielbiamy wynika roli jaką odgrywa. Tylko niewielki odsetek fanów poszczególnych aktorów zwraca uwagę na dobór stylizacji oraz sam sposób odgrywania roli przez aktora.

Podobnie jest z pojazdami wykorzystywanymi w filmach, które przykuwają uwagę nie codziennym wyglądem lub wykorzystaniem w scenie z efektami specjalnymi. Oprócz efektów specjalnych najważniejsze są walory wizualne, które często wiążą się z kolorem oraz kształtem danego pojazdu często nieposiadającego znaku producenta oryginalnej wersji samochodu.

Koneserzy rozumieją zjawisko stylizowania samochodów.

Często spotykaną opinią jest że w tym i w tamtym filmie coś wyglądało lepiej. Jednak wynika to z zainteresowania obszarem kinematografii wykorzystującej istniejące technologie w dowolny dla siebie sposób. Istnieje prawda w tej teorii, która może intrygować wielu widzów hitów kinowych lecz nie sensu się nad tym aż tak pochylać. Owszem istnieją rzecz, które można zrobić lepiej ale jak jest coś dobrze zrobione to po co próbować? Otóż można jasno stwierdzić że nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej.

Istnieją rzeczy, których nie da się zrobić lepiej ponieważ będą inne i stracą swoją formę i przekaz. Głównym przykładem tego jest wykorzystany w filmie Batman samochód, który został nazwany przez twórców batmobilem. Sama nazwa bezpośrednio kojarzy się z tytułem filmu oraz główną postacią jaka występowała w scenariuszu lecz co najważniejsze przedstawia zjawisko tworzenia skojarzeń poszczególnych pojęć tworząc podświadomą mapę powiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *