Kategoria: Serwis samochodowy

Różne rodzaje narzędzi do frezowania – sprawdź, jak dobrze je znasz!

Różne rodzaje narzędzi do frezowania – sprawdź, jak dobrze je znasz!

Na tynku dostępna jest naprawdę szeroka gama narzędzi frezarskich, które różnią się w zależności od dostępnego materiału, operacji i konfiguracji obróbki. Choć frezarka obwiedniowa CNC należy do najczęściej wymienianych jest zaledwie jednym elementem tej układanki.

Narzędzia do kół zębatych z firmy VIS i inne

Frezy mogą wykonywać różnorodne operacje frezowania, od ogólnego przeznaczenia po frezowanie o wysokiej wydajności. Zwykle do frezowania o małej średnicy wybiera się frezarki obwiedniowe CNC, ponieważ są bardzo opłacalne niż większość innych opcji. Narzędzia do frezowania pełnowymiarowego są wykonane z kilku różnych materiałów i oferują zakresy specyficzne dla danego materiału z funkcjami zaprojektowanymi w celu zwiększenia trwałości narzędzia i wydajności obróbki w takich sytuacjach.

Dlaczego odpowiedni dobór narzędzi do frezowania ma tak duże znaczenie?

 

Odpowiednie dopasowanie frezarki do kół zębatych CNC i innych narzędzi daje ogromne korzyści w zakresie oszczędności kosztów, zwłaszcza przy obróbce większych średnic. Warto w tym miejscu większą uwagę zwrócić na narzędzia wymienne, które zwykle składają się z wymiennych płytek i solidnego korpusu frezującego.  Dostępne są wymienne korpusy przeznaczone do frezowania i dlatego mogą być z łatwością używane do określonych potrzeb. Systemy te są dostępne dla szerokiego zakresu zastosowań. Istotna różnica między narzędziami do frezowania odnosi się do tego, pod jakim krawędź skrawająca płytki wchodzi w obrabiany przedmiot i chociaż wymienne korpusy frezów są uniwersalne, to płytki należy wymieniać między operacjami, aby dostosować całość do tych kątów, jak i do określonych materiałów. Na przykład niektóre narzędzia lepiej nadają się do obróbki zgrubnej, a inne do operacji wykańczających.

 

Jeśli nie masz jeszcze zbytniego doświadczenia w tym temacie, niegłupim pomysłem jest zasięgnięcie porady eksperta, czy nawet zwrócenie się po poradę do producenta narzędzi do frezowania. To da Ci większą pewność, że inwestujesz mądrze.

Jak dbać o silnik samochodu?

Jak dbać o silnik samochodu?

Silnik jest najważniejszą częścią samochodu odpowiadającą za jego prawidłową pracę. Uszkodzenie silnika często wiąże się z zakupem nowego ponieważ reperacja nie ma sensu. Warto dbać o silnik, który może nam posłużyć wiele zwłaszcza że dzisiaj psujące się silniki są częstym utrapieniem kierowców, a stacje kontroli pojazdów mają pełne ręce roboty.

Niewielu kierowców wie, jak ważne jest dbanie o silnik samochodu. Pamiętaj, że to właśnie on jest sercem twojego pojazdu i odpowiada za jego prawidłowe funkcjonowanie. Warto więc zadbać o to, aby był w dobrej kondycji i służył Ci przez długi czas. Pierwszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać, to regularne wykonywanie przeglądów. Najlepiej, jeśli będą one wykonywane co najmniej raz w roku. W trakcie przeglądu mechanik dokładnie sprawdzi stan silnika i w razie potrzeby wykona niezbędne naprawy.

Pamiętaj też o tym, aby regularnie sprawdzać poziom oleju. Pamiętaj, że silnik potrzebuje odpowiedniej ilości oleju, aby prawidłowo funkcjonować. Zbyt mała ilość oleju może prowadzić do jego przegrzania, a to może skutkować poważnymi uszkodzeniami. Ważne jest również, aby pamiętać o tym, aby nie przeciążać silnika. Niektórzy kierowcy często próbująwycisnąć z silnika jak najwięcej mocy, co może skutkować jego uszkodzeń.

Warto również zmieniać olej częściej niż jest napisane w książce serwisowej ponieważ nie zawsze jest tam prawidłowo uwzględniona ilość przebytych kilometrów do zmiany oleju. Wbrew obiegowej opinii nie szkodzi samochodowi pokonywanie długich odcinków lecz częste uruchamianie i pokonywanie krótkich dystansów.  Powodując duży procent samochodów, które po okresie utraty gwarancji trafiają do takich miejsc jak stacja kontroli pojazdów czy warsztat samochodowy na naprawę.

Wymiana oleju w samochodzie jest bardzo ważna, ponieważ olej zużywa się podczas jazdy i musi być regularnie wymieniany. Wymiana oleju jest łatwa i można ją wykonać w domu. Trzeba jednak pamiętać, aby używać odpowiedniego oleju do samochodu.

Żeby skutecznie zadbać o silnik swojego auta trzeba uzmysłowić sobie proceder jaki ma miejsce wśród producentów samochodów. Polega on na poprawnym działaniu samochodu do okresu końca gwarancji jaką objęty jest pojazd. Później producentowi jest wszystko jedno co się stanie z samochodem ponieważ okres gwarancyjny już minął. Z tego powodu należy dbać o swoje auto, żeby cieszyć się nim jak najdłużej.

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy ?

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy ?

jak wybrać dobry warsztat samochodowyWarsztaty samochodowe prześcigają się w atrakcyjnych ofertach i usługach.

Kusząc atrakcyjnymi cenami i profesjonalizmem oczekują wzrostu zainteresowania przez przyszłych klientów niezadowolonych z usług konkurencji. Niestety nie wszystko ma swoje plusy dlatego warto mieć się na baczności. Pozwoli to uniknąć fuszerki jakiej dopuszczą się mechanicy reklamującego się serwisu. Dlatego warto zastanowić się nad tym jak wybrać dobry warsztat samochodowy.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze serwisu samochodowego?

Zanim skorzystamy z usług nowego warsztatu samochodowego warto zweryfikować informacje, które są podane w materiałach reklamowych. Jak każdy wie pamięć jest ulotna co może doprowadzić to problemów. Ponieważ oferowane niskie koszty usług naprawy oraz części mogą mieć odbicie na cenach oraz relacjach pomiędzy klientem a pracownikami serwisu. Spowodowane to może być lekceważącym stosunkiem, który będzie opierał na zbywaniu nas gdy będziemy zadawać nawet banalna pytania natury technicznej. Takie zachowanie jest dowodem na to że dany serwis ma rolę maszynki do zarabiania pieniędzy i nie ma nastawienia pro klienckiego.

Zawsze warto patrzeć pracownikom warsztatu samochodowego na ręce, ponieważ możemy w ten sposób uniknąć nieprzyjemności związanych z obelżywym zachowaniem serwisantów. Zmniejszając przy tym zawyżone koszty wynikające z naszej nie wiedzy, która może być wykorzystana przeciwko nam. Należy pamiętać, że nieprawidłowo wykonana usługa może zostać wykazana podczas badania technicznego pojazdu. Wówczas stacja kontroli pojazdów obowiązkowo poinformuje o tym posiadacza pojazdu. W zależności od stopnia usterki pojazd może nie być dopuszczony do dalszego użytkowania.

Kolejnym istotnym argumentem może być czas realizacji przeglądu lub naprawy. Jeśli naprawa wydająca się z pozoru prosta trwa powyżej tygodnia to jest sygnał że coś jest nie tak i trzeba działać. Wtedy pozostaje tylko kontakt z innym warsztatem w celu sprawdzenia ile czasu zajęłaby im taka naprawa. Po uzyskaniu odpowiedzi że maksymalnie do 3-4 dni to jest jasny sygnał że trzeba udać się do serwisu na rozmowę końcową. Przy kategorycznym postawieniu sprawy pracownicy serwisu jak i sam właściciel powinni dokładnie wyjaśnić dlatego tak wygląda sytuacja.

Zaufana stacja kontroli pojazdów

Zaufana stacja kontroli pojazdów

Każdy kierowca, który jednocześnie jest właścicielem samochodu, zobowiązany jest, by każdego roku przeprowadzić badanie techniczne pojazdu. Potwierdzenie takiej kontroli jest wymagane, by legalnie poruszać się po publicznych drogach, a zwlekanie z wykonanie przeglądu może skutkować odebraniem dowodu rejestracyjnego, a nawet otrzymaniem mandatu. Badania diagnostyczne wykonuje się na stacji kontroli pojazdów, gdzie pracownik dokładnie analizuje i sprawdza samochód, by ewentualnie wskazać elementy, które wymagają naprawy. Jeżeli testy nie wykażą żadnych nieprawidłowości, możemy się już tym tematem nie przejmować przez najbliższe 12 miesięcy.

Ważną kwestią jest fakt, że każda stacja kontroli pojazdów posiada takie same uprawnienia i musi funkcjonować zgodnie z ogólnie przyjętymi normami oraz wytycznymi. Co istotne, koszt przeglądu również wszędzie jest taki sam, więc nie trzeba się obawiać przepłacenia. Nie znaczy to jednak, że w każdej placówce zostaniemy obsłużeni jednakowo.

Główną wytyczną w poszukiwaniu stacji kontroli pojazdów jest lokalizacja – najlepiej pójść do specjalistów, którzy swój warsztat mają w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Warto jednak zapoznać się z opiniami klientów o konkretnych punktach, ponieważ jak w każdej kwestii, nie zawsze trafimy na rzetelnych i profesjonalnych pracowników. Cennym źródłem informacji dla nas jest internet, gdzie wystarczy wpisać hasło typu „stacja kontroli ochota” i porównać okoliczne stacje.

Jak przeprowadzić przegląd techniczny auta?

Jak przeprowadzić przegląd techniczny auta?

Zgodnie z przepisami polskiego prawa, żaden pojazd mechaniczny, który zarejestrowany jest w Polsce, nie może poruszać się po drogach, jeśli nie ma ważnego przeglądu technicznego. Takie badanie przeprowadza się raz w roku i to właściciel samochodu ma obowiązek dopilnować terminu jego wykonania. Wszystko po to, by eliminować usterki, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu nie tylko kierującego autem, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

Badanie techniczne pojazdu przeprowadza się w wybranej stacji kontroli pojazdów. Tak naprawdę nie ma znaczenia, którą stację wybierzemy, bo każda musi wykonać badania według określonych ściśle norm, w każdej też muszą pracować wyszkoleni fachowcy. Co więcej, nawet cena przeglądu technicznego pojazdu jest wszędzie jednakowa. By nie robić sobie zbytecznego problemu, można więc wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „stacja kontroli pojazdów Warszawa”, by znaleźć taką, która znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania czy aktualnego przebywania.

Samo badanie techniczne trwa mniej więcej 30 minut. W tym czasie diagnosta sprawdza stan samochodu. Analizuje stan oświetlenia, hamulców, nadwozia i podwozia. Sprawdza również stan ogumienia kół i stan szyb. Kontroli podlegają też amortyzatory, układ kierowniczy, a nawet emisja spalin.

Warto wiedzieć, że samochód, jeśli tylko będzie w złym stanie, nie otrzyma potwierdzenia pozytywnego przejścia przeglądu technicznego. Wtedy taki samochód nie może zostać dopuszczony do ruchu drogowego. Jego właściciel jest zobowiązany naprawić usterki, które wpływają na brak bezpieczeństwa podczas podróżowania. Kiedy to zrobi, wraca na stację i samochód przechodzi kontrolę raz jeszcze. Co ciekawe, kierowca, który nie uzyskała akceptacji z jednej stacji kontroli pojazdów, nie może wybrać się ze swoim pojazdem na badanie techniczne do innego podmiotu. Informacje o usterkach są wpisywane od razu w specjalny system, do którego dostęp ma każda stacja kontroli pojazdu. Nie ma więc mowy, by w innym obiekcie tego rodzaju usterka mogła być pominięta.